Home / Νέα - Ανακοινώσεις / Ελληνικής Ποδηλασίας / «Χρυσό» ξεκίνημα στo Athens Grand Prix Track

«Χρυσό» ξεκίνημα στo Athens Grand Prix Track

Πρωτιές στο Σπριντ, για την Εθνική μας ομάδα, σε ομαδικά και ατομικά

podilasia.ethniki«Χρυσό» ήταν το ξεκίνημα για την Εθνική μας ομάδα, στο Athens Grand Prix και το Βαλκανικό Πρωτάθλημα που διεξάγεται παράλληλα, στο ΟΑΚΑ, στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο.

Μια σπουδαία μέρα – πρεμιέρα για την ελληνική ποδηλασία, που όμως όπως ήταν φυσικό πραγματοποιήθηκε μέσα σε βαρύ κλίμα λόγω του θανάτου του 16χρονου αθλητή Σπύρου Ντόκου, στην μνήμη του οποίου η Ομοσπονδία αφιέρωσε τις επιτυχίες.

Sprint – Άνδρες Elite – Ομαδικό

  1. Ελλάδα 1 (Καλογερόπουλος Ιωάννης, Μπρέτας Σωτήριος, Βολικάκης Ζαφείρης)
  2. Κρόνος Νίκαιας (Σωτηρακόπουλος Ανάργυρος, Φαλιακάκης Ιωάννης, Παγώνης Νικόλαος)
  3. Τουρκία (Unalan, Ozgur, Tityaki)
  4. Βουλγαρία (Ninchev, Stanchev, Genov)
  5. Ρουμανία (Babaita, Petrache, Crista)
  6. Τάλως (Κορτσιδάκης Μιχαήλ, Πανυγηράκης Ιωάννης, Καλλιβρετάκης Δημήτριος)

Sprint – Έφηβοι – Ομαδικό

  1. Ελλάδα 1 (Δημητρόπουλος Βασίλειος, Κωνσταντούρας Κωνσταντίνος, Καπετανίδης Νικόλαος)
  2. Βουλγαρία
  3. Αλβανία

Sprint – Άνδρες – Ατομικό

  1. Μπρέτας Σωτήριος (Ελλάδα 1)
  2. Αγγελίδης Στυλιανός (Σπαρτιατικός)
  3. Βολικάκης Σωτήριος (Ελλάδα 1)
  4. Σωτηρακόπουλος Ανάργυρος (Κρόνος Νίκαιας)
  5. Ceci Francesco (Ιταλία)
  6. Αντωνόπουλος Αναστάσιος (Ελλάδα 2)

Sprint – Έφηβοι – Ατομικό

  1. Δημητρόπουλος Βασίλειος (Ελλάδα 1)
  2. Κωνσταντούρας Κωνσταντίνος (Ελλάδα 1)
  3. Καπετανίδης Νικόλαος (Ελλάδα 1)
  4. Φριντζίλας Νικόλαος (Σπαρτιατικός)
  5. Βορρές Γιώργος (Άκρατος)
  6. Babaita Mihai (Ρουμανία)

Sprint – Γυναίκες – Ατομικό

  1. Andreott Maila (Bando – Ιταλία)
  2. Moran Eimear (Sandrive – Ιρλανδία)
  3. Vece Miriam (Valcar)
  4. ΠλέγκαΓαβριλάκη Ιωάννα (ΠΕΣΑ Αστέρας)
  5. Αθανασοπούλου Χριστίνα (ΑΕΚ)

Sprint – Νεάνιδες – Ατομικό

  1. Fidanza Martina (Eurotarget)
  2. Mantzoni Gloria (Fiorini)
  3. Μπέντα Άννα (Ελλάδα)
  4. Βάσσου Άννα (Ελλάδα)
  5. Pilani Alessia (Eurotarget)

Omnioum – Άνδρες (3 πρώτα αγωνίσματα)

  1. Σούλιος Ζήσης (Ελλάδα 1)
  2. Unalan Recep (Τουρκία)
  3. Crista Daniel (Ρουμανία)
  4. Κορτσιδάκης Μιχάλης (Τάλως)
  5. Πανιγυράκης Ιωάννης (Τάλως)
  6. Τσοπούλογλου Βασίλειος (Ελλάδα 1)

Omnioum – Έφηβοι (3 πρώτα αγωνίσματα)

  1. Ozgur Batuman (Τουρκία)
  2. Χρηστάκος Δημήτρης (Ελλάδα 1)
  3. Tiryaki Oguzman (Τουρκία)
  4. Λινάρδος Νικόλαος (Ελλάδα 1)
  5. Φραντζίλας Νικόλαος (Σπαρτιατικός)
  6. Bibaita Mihai (Ρουμανία)

Δείτε επίσης

Ο «Κύκλοτρον» στο δημοτικό σχολείο Παληού

Η ομάδα του Κύκλοτρον παρουσίασε σε παιδιά του δημοτικού και νηπιαγωγείου, το ποδήλατο ως μέσο …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.